Глава МЗС: Україна доведе в суді, що “борг Януковича” – це хабар

Клімкін впевнений, що судовий процес у Лондоні допоможе Києву досягти цілей

Україна буде доводити, що $3 млрд так званого “кредиту Януковича”, взятого Україною у РФ в грудні 2013 року, були хабарем за формою і за змістом. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає segodnya .

“Звичайно, ми будемо працювати з тим, щоб довести, що це був насправді хабар і за формою, і за змістом. І те, що це буде розглядати Лондонський суд дає нам додаткові можливості для цього. Ми до цього готуємося, і найближчим часом будуть зроблені всі відповідні меседжі”, – зазначив міністр.

  • 18 грудня 2015 року Україна оголосила мораторій на виплату всіх боргів перед Російською Федерацією, включаючи борг, взятий урядом Януковича-Азарова в 2013 році в обсязі $3 млрд. Мораторій набув чинності 20 грудня 2015 року.
  • Так званий “кредит Януковича” був визнаний офіційним обов’язком спеціальним рішенням Міжнародного валютного фонду (МВФ).
  • Кабінет міністрів дозволив Міністерству юстиції найняти юристів для захисту інтересів країни в разі виникнення судових спорів за облігаціями, випущеними в 2013 році.
  • Росія 17 лютого подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу в $3 млрд.

 

 

Залишити коментар

Кометарі