Росія хоче відсудити в України 3 мільярди доларів

Міністерство фінансів Росії подало позов проти України до Вищого суду Лондона щодо стягнення боргу в 3 млрд доларів. Про це заявив міністр фінансів РФ Антон Сілуанов.

За його словами, позов подали “після неодноразових невдалих спроб закликати Україну до конструктивного діалогу про реструктуризацію заборгованості і визнати той факт, що єврооблігації, які належать Росії, є офіційним кредитом і вимоги щодо них повинні бути врегульовані на умовах, кращих, ніж були запропоновані Україною своїм приватним кредиторам”, повідомляє РИА “Новости”.

“Ми багато разів заявляли про готовність обговорювати можливість двостороннього позасудового врегулювання питання погашення Україною своїх зобов’язань перед Росією. Але, на жаль, Україна виявилася не готова вести переговори в дусі “доброї волі”, до чого її закликали не тільки ми, а й МВФ. Тому єдине вирішення питання – звернення до суду, що і було зроблено”, – пояснив міністр.

За словами Сілуанова, розгляд такого спору в судовому порядку є історичним прецедентом, про створення якого внаслідок дій боржника “доводиться тільки жалкувати”. Сайт 24tv.ua

Нагадаємо, у грудні 2015-го МВФ офіційно визнав боргом російську позику на суму 3 млрд доларів. Цю позику Росія надала Україні у грудні 2013 року.

   

Залишити коментар

Кометарі