Ось, що відбувається з вашим організмом, коли ви вживаєте цукор

Підступність солодощів в тому, що, вживаючи їх, дуже складно дотримуватися міри. Цукор викликає залежність і сприяє розвитку цукрового діабету.

Твій мозок відповідає на цукор як на кокаїн

У це віриться насилу, але ефект цукру на мозок дуже схожий на ефект від кокаїну. Як і у випадку з кокаїном, цукор сприяє виділенню великої кількості дофаміну і серотоніну – «гормонів щастя». Таким чином, у тебе виникає залежність і бажання з’їсти ще більше солодощів.

В «гру» вступає підшлункова заліза

Як тільки глюкоза надходить в кров організм подає сигнали в підшлункову залозу, в якій виробляється інсулін. Це гормон, який служить своєрідним ключем для клітин організму. Він зв’язується з рецепторами на поверхні клітин, що дозволяє останнім поглинати глюкозу.

Як тільки інсулін провів свою роботу, рівень цукру в крові починає різко падати і вам може захотітися солодкого.

Цукор викликає втому і сильну спрагу

Різкі перепади рівня цукру в крові впливають на твій настрій і працездатність. Через 20-40 хвилин після вживання цукру ти можеш відчути занепад сил. А якщо ти захоплюєшся солодощами, то часто можеш відчувати спрагу. Це відбувається тому, що надлишки цукру з крові виводяться з сечею. При цьому кожна молекула глюкоза пов’язана з декількома молекулами води, тому відбувається зневоднення.

 

У тебе збільшується маса тіла

Якщо ти потрапив на «цукровий гачок», тобі важко від нього відмовитися, то з часом ти почнеш помічати, що став набирати вагу. Солодощі дуже калорійні. Одна плитка чорного шоколаду містить цілих 600 ккал! Прості цукри швидко засвоюються в організмі і перетворюються в жири. Крім того, захоплення солодощами посилює відчуття голоду, що створює ще один потужний фактор для ожиріння.+

Як відомо, частина глюкози з крові відкладається в печінці у вигляді глікогену. Однак печінка може запасти тільки невелику частину глюкози. Надлишок цукру в крові включається в інші біохімічні процеси і перетворюється в жир, який відкладається в органах.

Якщо ти захоплюєшся солодощами, то у тебе підвищений ризик розвитку діабету

Чому ж так відбувається? Підступність солодощів в тому, що вони сприяють збільшенню маси тіла, що в свою чергу призводить до інсулінової резистентності. При ожирінні клітини організму погано реагують на інсулін. Інсуліну може бути досить, але він не зв’язується з рецепторами клітин. Таким чином, клітини не поглинають цукор, тому його концентрація в крові збільшується. Так розвивається цукровий діабет другого типу.

Ти перевантажуєш серце

Твоєму серцю набагато складніше перекачувати кров насичену цукром. Крім того, навантаження виявляється на судини і нервові клітини. Саме тому у людей з цукровим діабетом відзначаються порушення з боку серцево-судинної і нервової систем.+

Твої зуби схильні до небезпеки

Ти напевно знаєш про те, що захоплення цукром призводить до карієсу і інших стоматологічних захворювань. А все тому, що бактерії, що живуть у твоїй ротовій порожнині, дуже люблять цукор. Як тільки ти їм даси чергову порцію глюкози, вони починають швидко розмножуватися, виділяючи токсичні продукти своєї життєдіяльності, які руйнують зубну емаль. Джерело cikavosti

   

Залишити коментар

Кометарі