Принципи правильного харчування.

Ми звідусіль чуємо вислів “правильне харчування”, але що ж це насправді. 7 головних принципів, на яких будується здорове харчування, дізнайтесь в статті, пропонує Країна здоров’я.  Вода. Випивайте склянку за 15 хвилин до кожного прийому їжі. Саму їжу водою не запивати, і не пити 40 хвилин після їжі. Так ви забезпечите повноцінне перетравлення і засвоєння всього, що з’їли.

Вода повинна бути чистою і негазованою. Протягом дня потрібно випивати 1,5-2 л. В цю норму може входити зелений чай без цукру. Але соки, кава та інші напої – ні.   Часові межі.

Солодке, жирне й інші спокусливі шкідливості їсти можна, але тільки до 12 години дня. Останній прийом їжі – за 3 години до сну. Овочі. Дотримуйтесь “правила половини тарілки”: що б ви не їли, рівно половину вашої порції повинні складати овочі. Сирі, тушковані, запечені – вони повинні обов’язково бути присутні. Замініть овочами гарніри.

Жир. Це необхідна умова не тільки для красивого волосся і шкіри, але і для нормального функціонування організму, для роботи мозку. Хороший спосіб отримувати потрібну норму жирів – випивайте натщесерце столову ложку рослинної олії: оливкової, льняної, конопляної тощо.

Добові порції. Їжте потроху кожні 2,5-3 години. Раз на тиждень влаштовуйте розвантаження: тільки овочі, тільки нежирний сир тощо.  Мінімум хлібобулочних виробів. Перевага – зерновому і висівковому хлібу.

Фізичні навантаження. Спорт, тренажери, кардіонавантаження. Ранок починається з нескладної зарядки – це допомагає розбудити обмін речовин в організмі. Більше піших переходів, ліфт – у виняткових випадках.

Повідомляє fakty.

   

Залишити коментар

Кометарі