Солодкі гектари для «Рошен»

Президент Петро Порошенко, 8-й у списку найбагатших українців, всіляко заперечує, що його керівна в країні посада якимось чином сприяє покращенню фінансових показників його могутньої бізнес-імперії.

Журналісти проекту «Схеми» тим часом продовжують стежити, на яких умовах президентська корпорація співпрацює з органами місцевого самоврядування. Як-от у питанні виділення землі під черговий завод чи фабрику.

З’ясувалося, що 7,5 гектара товариство з обмеженою відповідальністю «Бісквітний комплекс «Рошен» отримало на позаконкурсних умовах – без конкурентів і земельного аукціону.

Це територія площею близько 20 гектарів на околиці Борисполя, що під Києвом. У перспективі корпорація «Рошен» планує звести тут бісквітний комплекс та млин із виробництва борошна. Утім, товариство з обмеженою відповідальністю «Бісквітний комплекс «Рошен» отримало землі не на конкурентних умовах, а через схему, яку важко назвати прозорою.

«Схеми» звернулися до фахівця, аби він розповів, якою б мала бути процедура відповідно до закону. «Є норма в Земельному кодексі, яка каже, що право оренди на землю може віддавати лише через аукціон», – зазначає юрист Богдан Боровик.

За словами юриста, мало бути так. «Рошен» мав звернутися до міськради з проханням знайти ділянку. Міськрада мала б перевірити наявність вільних територій і організовувати земельний аукціон. В аукціоні мали б взяти участь компанії, які, крім «Рошену», хочуть отримати землю в оренду. І тоді серед цих пропозицій обирали б найвигіднішу для міста.

«І це стосується і права власності на землю, і права оренди на земельну ділянку, і коли приходить приватизація – це також має бути аукціон. Це такий базовий принцип», – пояснює Богдан Боровик.

Натомість Бориспільська міськрада і «Бісквітний комплекс «Рошен» пішли іншим шляхом.

Після звернення структурного підрозділу «Рошен» – «Бісквітний комплекс «Рошен» – 6 липня 2015 року до Бориспільської міськради аукціон не проводився. Восьмого вересня міська влада надала кілька ділянок в оренду комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства», скориставшись нормою, що для надання ділянок комунальникам аукціон не потрібний. Уже тоді «Схеми» передбачали, що «Рошен» візьме цю землю в суборенду в обхід земельного аукціону.

Днями журналісти програми отримали документ, який підтвердив, що саме так і сталося. Між комунальним підприємством і ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» було підписано договір суборенди ділянки площею 7,5 гектара. Таким чином, 7,5 гектара з необхідних 20 корпорація «Рошен» уже отримала на позаконкурсних умовах.

«Схеми» запитали у мера Борисполя, чому не було дотримано базового принципу надання комунальної землі в оренду і чому не було проведено аукціон. Той відповів, що аукціон – це довго, а відтак – цитата – «подібно смерті».

«Я кинув свою відпустку, прийшов на роботу, запросили їх і кажемо: «Які у вас умови є?». Вони говорять: «Нам треба терміново знайти земельну ділянку у вигляді 20 гектарів». І тому проводити аукціон – це треба положення, це є регуляторний акт, це, мінімум, ми б втратили три місяці. Три місяці це було би смертєподобно», – заявив міський голова Борисполя Анатолій Федорчук.

У свою чергу, керівник компанії «Бісквітний комплекс «Рошен» заявив, що просто погодився на умови, запропоновані керівництвом Борисполя. І ці умови – законні, повідомляє сайт  radiosvoboda

   

Залишити коментар

Кометарі