Гірничо-металургійний комплекс в Україні може припинити своє існування

Підвищення тарифів на залізничні перевезення та рентних платежів призведе до закриття підприємств ГМК

Підвищення тарифів на залізничні перевезення і рентних платежів призведе до закриття підприємств ГМК, заявив президент об’єднання “Металургпром” Олександр Каленков у ході громадських консультацій, проведених Державною регуляторною службою.

Раніше стало відомо, що уряд вирішив підвищити на 15% тарифи на вантажні залізничні перевезення повідомляє  112

“У тій ситуації, коли підприємства рахують кожен долар, ваше необдумане рішення може підштовхнути їх до прірви. Мова йде про те, що гірничо-металургійний комплекс в Україні може припинити своє існування. Чому більш благополучна Австралія зараз розглядає питання, щоб знизити залізничні тарифи і портові збори, а ми, найбільш ринкові, навіть на це не можемо звернути увагу”, – заявив Каленков.

За словами експерта, світовий ринок продукції ГМК переживає кризу, яка може вдарити по українській промисловості, що у свою чергу завдасть удару по всій економіці країни:

“В Україні такого прецеденту не було взагалі. Ми стоїмо на межі виживання. Ми стоїмо на межі колапсу в гірничо-металургійному комплексі. Це пов’язано з глобальним уповільненням економіки та надлишковими потужностями … Понад мільйон чоловік у промисловості залежать від гірничо-металургійного комплексу, в тому числі ті 300 тисяч, які працюють на “Укрзалізниці”. Тому що мова йде не просто про скорочення виробництва, мова йде про закриття підприємств. Величезна втрата вантажоперевезень – це в першу чергу стосується “Укрзалізниці”.

   

Залишити коментар

Кометарі