Відкриті дані в Україні

Іноді читаючи текст в інтернет-виданнях можна зустріти фразу «інформація отримана з відкритих даних». Виникає резонне питання: де знаходяться ці відкриті дані та що це таке.
Інформація, укладена в ресурсі відкриті дані (Open Data) не захищена патентами, авторськими правами та іншими контрольними рамками, тобто може бути у вільному доступі. Передбачається, що за використання цих даних немає потреби просити дозволу, платити і на них не поширюються обмеження. До того ж ці дані є свого роду звітом перед громадянами державними органами.
Більш докладно про це можна дізнатися на сайті http://10minut.info/2019/09/open-data-v-ukraine/.  Open Data містить в себе корисну для громадян інформацію (інформація з реєстрів державних служб, житлове – комунальних підприємств тощо). вся інформація, що отримується на ресурсі повинна бути зручна для використання і відкриватися на будь-якому гаджеті.
Одночасно з Open Data можна часто зустріти термін «база даних», що включає різні типи інформаційних баз, доступних великої аудиторії користувачів.
Очевидними позитивними сторонами «відкритих даних» багато користувачів не знають, як використовувати. В силу цього в деяких країнах були створені місцеві проекти відкритих даних, націлених на використання громадських бізнесів і цивільних проектів. Наприклад, американська база ZestFinance дозволяє кредиторам прийняти правильне рішення при видачі кредитів, аналізуючи мають по даних наскільки позичальник платоспроможний, індійська ReConnect Energy дозволяє визначити кількість вироблюваної електрики, аналізуючи роботу сонячних і вітрових енергоустановок і т. п.
Порівняно нещодавно в Україні з’явилася своя база відкритих даних, YouControl, що дозволяє для проведення аналізу для ведення бізнесу, визначити наскільки благонадійні партнери та провести «розвідку» конкурентів. Використання цих даних дає можливість отримувати прибуток, тому їх використання розкриває все більше можливості для використання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *